Úvazy šátku na nošení dětí

Se šátkem DIDYMOS můžete své dítě nosit mnoha různými způsoby. Všechny tyto úvazy vycházejí z dlouholetých zkušeností firmy DIDYMOS a jsou ověřené již několika generacemi "nosičů" i "nošenců". Úvazy jsou názorně popsány v tištěné příručce, která je přiložena ke každému zakoupenému šátku. Navíc je ke každému šátku dodáváno instruktážní DVD (zatím je možné zvolit mezi anglickou a něměckou jazykovou mutací).

Brožura s návody v češtině Návody na vázání

K šátku dostanete tištěnou příručku s návody na vázání šátku. Příručka je kompletně přeložená do češtiny, na 36 stránkách je celkem 17 návodů. Každý návod je rozepsán na 10 až 16 kroků a každý krok je navíc zachycen na fotografii.
Brožura s návody v češtině S našimi návody se určitě neztratíte. Kdyby se Vám vázání přece jen napoprvé nedařilo tak, jak jste si představovali, rádi Vám poradíme na tel. čísle 774 420 240 nebo navštivte naše kurzy vázání šátku.

Nošení v klubíčku - v prvních týdnech

Nošení na břiše - od narození do doby, než Vám dítě bude příliš těžké

Nošení na boku - od třetího měsíce a pro kratší cesty

Nošení na zádech - od třetího měsíce do třech let

Nošení dítěte zády k Vám (čelem po směru chůze)

Dítě v šátku po směru chůze - nedoporučujeme!!! Některé děti jsou rády nošeny čelem po směru chůze, což je z technického hlediska samozřejmě možné i v šátku. Tento způsob však v žádném případě nemůžeme doporučit, a to z následujících důvodů:

  • Nožičky dítěte vlají bez opory ve vzduchu, kyčle nejsou ve fyziologické (tj. abdukčně flekční) poloze.
  • Také záda dítěte nejsou správně podepřena, ale naopak zaujímají nepřirozenou vzpřímenou polohu a jsou tlačena do lordózy.
  • Kromě toho se dítě v situacích, které se mu zdají nebezpečné, nemůže pohledem ubezpečit o Vaší přítomnosti.
  • Dítě rovněž nemá úniku před přemírou podnětů, a to ani když je unavené, protože se k Vám nemůže přitulit a "schovat" se tak před světem.

Tyto zásadní výhrady se týkají všech pomůcek na nošení dětí bez rozdílu, tj. i vaků a klokanek!

>> Pokud se o tomto tématu chcete dozvědět více, podívejte se prosím na Komentář "Pohled dopředu" od Dr. Evelin Kirkilionis.