Chcete nosit své dítě a nevíte, kde začít?
Daniela Šmolíková: Praktický průvodce výběrem šátku na nošení dětí (eBook zdarma)
Stáhněte si zdarma náš eBook, který Vám poradí, jak vybrat šátek na nošení dětí.

Filtry zboží

Dostupnost v
Gramáž v
Materiál v
Daniela Šmolíková - Poradenství k nošení dětí

Elastické šátky

Počet položek: 2
Elastické šátky

Žerzejové šátky DIDYMOS

Šátky z jemné úpletové tkaniny, tzv. žerzeje. Vhodné jsou zejména pro novorozence a mininka vyžadující zvláštní péči (hypertonické děti, děti s blokádami, ale třeba i nedonošeňátka apod.), kteří reagují na tlak protitlakem a při nošení proto potřebují dobrou, zároveň ale jemnou oporu. A právě žerejové šátky DIDYMOS díky své vysoké pružnosti v příčném směru a pevnosti v podélném směru tuto silnou oporu a zároveň lehký rovnoměrný tlak poskytují.

Tyto šátky ocení i rodiče, kteří mají problém s ramenem nebo příliš citlivá ramena.

Žerzejové šátky DIDYMOS jsou tzv. hybridní šátky, které v sobě snoubí vysokou pružnost a jemnost elastických šátků spolu s větší pevností, která poskytně dostatečnou oporu zádíčkům miminka. Všechny žerzejové šátky DIDYMOS mají dvojitě zapošité lemy a jsou odolné proti vytahání. Vydrží od narození až do cca. 12 kg dítěte.

Pro tyto šátky doporučujeme úvaz Kříž s kapsou s roztaženými diagonálními pruhy, díky své pevnosti umožňují ale nošení i v jiných úvazech, jako je např. Smyčka na bok nebo Dvojitý kříž.

Upozornění: Tyto šátky nejsou naopak vhodné pro hypotonické děti (např. s Downovým syndromem), pro které jsou vhodnější klasické pevné šátky.