Chcete nosit své dítě a nevíte, kde začít?
Daniela Šmolíková: Praktický průvodce výběrem šátku na nošení dětí (eBook zdarma)
Stáhněte si zdarma náš eBook, který Vám poradí, jak vybrat šátek na nošení dětí.

Daniela Šmolíková - Poradenství k nošení dětí

Úvazy šátku na nošení dětí

Se šátkem DIDYMOS můžete své dítě nosit mnoha různými způsoby. Všechny tyto úvazy vycházejí z dlouholetých zkušeností firmy DIDYMOS a jsou ověřené již několika generacemi "nosičů" i "nošenců". Úvazy jsou názorně popsány v plně přeložené tištěné příručce, která je přiložena ke každému zakoupenému šátku. Navíc je ke každému šátku dodáváno instruktážní DVD v angličtině a němčině.

Od narození - nošení na břiše ve vertikální poloze

Od 3. měsíce - nošení na boku

Od 3. měsíce do třech let - nošení na zádech

S pohledem dopředu

Kříž s kapsou s dítětem otočeným zády k nosiči (Takhle prosím NE!) Křížový úvaz s dítětem otočeným zády k nosiči (Takhle prosím NE!)

I v šátku je sice technicky možné nosit dítě zády k Vám, tento způsob Vám ale v žádném případě nemůžeme doporučit. V šátku stejně jako v jakémkoliv jiném nosítku NENÍ tato poloha pro dítě vhodná, a to z následujících důvodů: Nožičky visí volně bez opory, dítě se nemůže nožičkama o nic zapřít a není možné docílit fyziologické abdukčně flekční polohy. Kyfotická záda dítěte nejsou vhodně podepřena, ale daleko spíše jsou tlačena do nefyziologické lordózy. Při nestandardních situacích se miminko nemůže uklidnit navázáním očního kontaktu s Vámi. Dítě navíc nemá úniku před přemírou podnětů a to ani tehdy, když je unavené. Pokud máte pocit, že Vaše dítě chce vidět dopředu, noste jej raději v některém z úvazů na bok nebo na záda.

Přečtěte si k tomuto tématu komentář Dr. Evelin Kirkilionis.