Chcete nosit své dítě a nevíte, kde začít?
Daniela Šmolíková: Praktický průvodce výběrem šátku na nošení dětí (eBook zdarma)
Stáhněte si zdarma náš eBook, který Vám poradí, jak vybrat šátek na nošení dětí.

Daniela Šmolíková - Poradenství k nošení dětí

DIDYMOS v běhu času

Odvaha, nadšení a vytrvalost jsou důležitými prvky našeho vývoje - a historie DIDYMOS je také součástí příběhu o nošení dětí v naší moderní západní společnosti.

Zde najdete náhled posledních desetiletí z perspektivy DIDYMOSu...

1971 - inspirace k nošení dětí 1971 – obrázková publikace Terra "Die Mutter und ihr Kind" (Matka a její dítě) s obrázky matek z různých kultur nesoucích své dítě inspiruje Eriku Hoffmann, aby si nošení vyzkoušela sama na sobě.

Své první pokusy zahajuje se šátkem, který jí kamarádka přivezla z Mexika. Jejím záměrem je, aby se jejím novorozeným dvojčatům Lise a Tině dostalo stejné blízkosti a pozornosti jako jejich dvěma starším sourozencům.

Jméno firmy DIDYMOS – ve starověké řečtině výraz pro dvojčata – je toho dodnes připomínkou.

 

Léto 1972 - článek ve Sternu o Erice Hoffmann a jejím znovuobjevení nošení dětí Léto 1972 – Časopis Stern uveřejňuje článek o Erice Hoffmann a jejím znovuobjevení nošení dětí. Výsledek: rodiče z celého Německa jsou nadšeni a hlásí se; chtějí také šátek na nošení dětí! Podnikatelský nápad vzniká u kuchyňského stolu.

 

Konec roku 1972 - první vzory šátků DIDYMOS Konec roku 1972 – První vzory šátků DIDYMOS jsou tkané v Sindelfingenu! Jsou pruhované a jmenují se Tom, Anna, Lisa a Tina podle dětí Eriky Hoffmann.

Tyto šátky jsou prvním dílčím úspěchem nápadu, který v té době zněl mnohým uším bláznivě. Erika Hoffmann si vyřizuje půjčku u banky a po dlouhém hledání nachází tkalcovnu, která je schopna utkat šátky v požadované kvalitě, bez škodlivin – ale ve větších množstvích, než je potřeba k uspokojení poptávky německých zákaznic.

 

Polovina 70. let Polovina 70. let – Erika Hoffmann je o nošení dětí tak přesvědčená, že se nadále plně angažuje v rozšiřování šátkování po Německu. S houževnatostí sobě vlastní získává pro svou myšlenku porodní asistentky, pediatry, sportovní vědce, behaviorální biology a mnoho dalších odborníků.

Současně s tím se věnuje vymýšlení nejrůznějších úvazů a návodů vázání, které jsou dnes běžným standardem. Stejně tak dává dohromady dodnes široce využívaný koncept velikostí šátků na nošení dětí, který v následujících letech dále rozvíjí.

 

1976 - přestěhování z vesnice do Ludwigsburgu 1976 – rodina Hoffmannů a do té doby "one-woman-firma" DIDYMOS se přestěhují z malé vesnice Massenbachhausen poblíž Heilbronnu do Ludwigsburgu. Vzhledem ke změně sídla se obchod se šátky na nošení dětí DIDYMOS téměř zcela zastavil. Pro mladé rodiče nebyl DIDYMOS zpočátku k nalezení, byly to roky bez internetu.

 

1978 - šátky mají nově tvar rovnoběžníku se zkosenými konci 1978 - První učnice zahajuje v DIDYMOSu své učení na maloobchodní prodavačku.

Šátky DIDYMOS od velikosti 3 mají nově tvar rovnoběžníku, které je pro ně typický – i to se záhy stalo standardem, který je dodnes široce používán i mimo DIDYMOS.

Jako dcera švadleny věděla Erika Hoffmann velmi dobře, že tak budou šátky líbivější. Zkosené konce navíc poskytují i trochu více materiálu při vázání uzlu – bezpečný uzel tak uvážete i na samých cípech šátku.

 

Raná 80. léta Raná 80. léta – DIDYMOS se z malého podniku mění na společnost s ručením omezeným. Pořizuje svůj první počítač Compaq s operačním systémem DOS a textovým editorem pro psaní dopisů a vystavování faktur, čímž nahrazuje jeden ze svých psacích strojů Olivetti.

 

1983 - první nemocnice používají šátky DIDYMOS 1983 – První univerzitní nemocnice používají šátky DIDYMOS při péči o předčasně narozené a nemocné děti.

 

1988 - první kancelář v Ludwigsburgu 1988 – DIDYMOS se stěhuje do první kanceláře v centru Ludwigsburgu. Doposud probíhal veškerý obchod z rodinného domu.

 

Konec 80. let - první šátky s příměsemi Konec 80. let – vznikly první šátky na nošení dětí DIDYMOS s příměsí konopí, lnu a vlny. Od konce 70. let až doposud se všechny šátky vyráběly z čisté bavlny.

 

1995/1996 - vyvinuty úvazy Kříž a Kříž s kapsou 1995/1996 – DIDYMOS vyvíjí úvazy Kreuztrage® - Kříž (1995) a Wickelkreuztrage – Kříž s kapsou (1995), dnes nejoblíbenější a nejpoužívanější úvazy.

S vývojem těchto úvazů přišly i nové délky šátků vel. 5 a vel. 6. Již v té době vyráběl DIDYMOS speciální délky šátků podle potřeby zákazníků.

 

1996 1996 – DIDYMOS zaregistruje doménu www.didymos.de a publikuje první internetovou stránku. O několik let později nové komunikační médium připravuje půdu pro mezinárodní úspěch šátků DIDYMOS.

 

1997 1997 – Tina Hoffmann se po Anně Hoffmann zapojuje jako třetí člen rodiny do firmy. Jsou vyrobeny první modely limitované edice DIDYMOS.

 

1998 - maloobchodní prodejna v Ludwigsburgu 1998 – Po přestěhování do historické komerční budovy v centru Ludwigsburgu otevírá Anna Hoffmann v říjnu v přízemí maloobchodní prodejnu DIDYMOS.

Kromě šátků na nošení dětí DIDYMOS zde zákazníci nachází také dětské oblečení, vybrané hračky, kojící potřeby a především: intenzivní poradenství a komplexní nabídku kurzů.

DIDYMOS navíc poprvé získává ocenění a první cenu spolkové země Bádensko-Württembersko za provoz firmy přátelské k rodině.

 

2005 - generační obměna 2005 – Druhá generace přebírá odpovědnost: Tina Hoffmann od nynějška sdílí vedení DIDYMOSu s matkou.

Erika Hoffmann zůstává pro společnost aktivní až do své smrti v roce 2015, věnuje se navrhování nových vzorů a poradenství zákazníkům a je vždy prvním kontaktním místem pro své dcery v otázkách týkajících se rodinného podniku.

 

2006 - DidySling 2006 – "Schlingen mit Ringen" (vázání s kroužky) – tento slogan se používá k inzerci DidySlingu, který je nyní k dispozici ve dvou verzích - s nůžkovým skladem nebo řasením - v internetovém obchodě.

 

2007 - pomůcky pro podporu bondingu předčasně narozených dětí 2007 – Eva Vogelgesang za Olgahospital Stuttgart a Tina Hoffmann za DIDYMOS vyvíjejí společně šátky a korzety pro předčasně narozené děti a jejich rodiče, které mají za cíl umožnit důležitý kontakt kůže na kůži a podporu bondingu v nemocnici.

 

2008 - nosítko DidyTai 2008 – DIDYMOS rozšiřuje svou internetovou nabídku o nosítko DidyTai. Praktická kombinace dětského nosítka a šátku na nošení dětí se vyrábí bez přezek, druků a suchých zipů.

 

2012 - oslavy 40 let firmy DIDYMOS 2012 – DIDYMOS slaví 40 let od svého vzniku.

 

2016 - ocenění Eriky Hoffmann 2016 – Erika Hoffmann je posmrtně oceněna na konferenci WEAR v Chicagu, IL, USA za její celoživotní úspěch a odhodlání prosazovat nošení dětí a batolat a úzký kontakt mezi rodiči a dětmi.

DIDYMOS se dozvídá, že některá jména vzorů ("Indio" a "Orient") mohou být v americkém chápaní vnímána jako urážlivá. Vzhledem k tomu, že toto není v žádném případě jejich úmyslem, rozhodují se po konzultacích s mnoha odborníky pro změnu názvů na "Prima" a "Märchen/Fairytale".

 

2017 - nosítko DidyKlick 2017 – Je zahájen prodej nosítka DidyKlick. Jeho vývoj začal už v roce 2012, ale několikrát byl pozastaven.

S uvedením nosítka DidyKlick má DIDYMOS v nabídce také polopřezkové nosítko, tzv. Half Buckle.